26. máj 2010

- Gymnázium V. P. Tótha v Martine ukončilo rekonštrukcie
- Eurofondy pomohli škole ku komplexnej rekonštrukcii

                            Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

                                              Žilina, 26. mája 2010

Na Gymnáziu Viliama Paulinyho Tótha v Martine predstavili po desiatich mesiacoch ukončený projekt komplexnej rekonštrukcie školy. Ide o ďalší z úspešných europrojektov Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) z Regionálneho operačného programu – Infraštruktúra vzdelávania. Úspory na vykurovaní by mala škole priniesť celková výmena okien za plastové, nové zasklenie telocviční a vstupného vestibulu. Náklady 1 096 780 eur zahŕňajú aj stavebné úpravy na vzduchotechnike, vykurovaní a elektroinštalácii. Kompletnou rekonštrukciou prešli aj telocvične. Žiaci a pedagógovia uvítali tiež modernizáciu siedmich odborných učební vybavených informačnými a komunikačnými technológiami. Na túto časť projektu škola vynaložila 71 295 eur. „Vďaka efektívnemu využívaniu financií z eurofondov, v tomto prípade z Regionálneho operačného programu, sa nám darí znižovať modernizačný dlh na našich školách a skvalitňujeme výučbu. Teší ma, že v Turci je to už druhá škola. Okrem tohto gymnázia získala financie na projekt zníženia energetickej náročnosti v Martine aj Obchodná akadémia,“ povedal predseda ŽSK Juraj Blanár. Podľa riaditeľa školy Mariána Štefka sa rekonštrukcia školy podarila za plnej prevádzky a financie, ktoré vďaka zatepleniu ušetria, budú slúžiť na ďalší rozvoj školy.

Mgr. Zuzana Muchová
hovorkyňa ŽSK

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky