23. september 2010 (2)

- Cestovný ruch slávi, oslavujte s nami
- Viaceré zľavy môžu návštevníci čerpať až do 3. októbra

                               Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

                                                Žilina, 23. september 2010

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) spolu so svojimi 4 múzeami a 9-timi podnikateľskými subjektmi pripravil pri príležitosti Svetového dňa cestovného ruchu týždeň zliav, trvajúci od 25. septembra až do 3. októbra 2010. Kto chce osláviť cestovný ruch kultúrou, môže využiť zľavnené vstupné v takmer všetkých expozíciách Považského múzea už najbližšiu sobotu. V nedeľu aj v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke zaplatia turisti za vstupenky o polovicu menej. Polovičné vstupné ponúka v pondelok aj Oravský hrad a 3. októbra Múzeum liptovskej dediny v Pribyline. Návštevníkov tam čaká podujatie s názvom „Poďakovanie za úrodu.“ Až 20% zľavu na vstupnom môžu získať zákazníci Prvej pltníckej a raftingovej spoločnosti v Strečne pri splave rieky Váh. Celodenný pôžitok z termálnych prameňov ponúka v nedeľu za polovičnú cenu Meander Park Oravice. Do osláv cestovného ruchu sa zapájajú aj Kúpele Lúčky a Slovenské liečebné kúpele Turčianske Teplice. Využiť výhody akcie pozýva počas celého týždňa až do 3. októbra tiež Aquapark Tatralandia v Liptovskom Mikuláši. Odviezť sa plťou popri Oravskom hrade s 30% zľavou počas celého trvania akcie dáva do pozornosti spoločnosť Tandem, pri minimálnom naplnení (9 osôb na plť) alebo pri telefonickej objednávke. V AquaRelax Dolný Kubín je pre všetkých obyvateľov Žilinského kraja 40% zľava na vstupe, 4-hodinový vstup do celého aquaparku je za cenu 3-hodinového, a to v trvaní od pondelka do piatku. Vychutnať si vodný svet a masáže za nižšiu cenu ponúkajú Slovenské liečebné kúpele Rajecké Teplice v utorok a štvrtok. Zľavy na celodenné vstupy do Thermal parku v Bešeňovej potešia milovníkov vody taktiež vo štvrtok. „Krajská samospráva má s organizovaním podobných akcií v spolupráci s podnikateľskými subjektmi v regiónoch dobré skúsenosti. Tento rok sme pre verejnosť pripravili podujatia ako „Odštartujte s nami začiatok prázdnin vo vode a na hrade“ a „Rozlúčka s prázdninami“, čo sa stretlo s pozitívnym ohlasom, prispelo k vyššej návštevnosti aj našich expozícií a k podpore cestovného ruchu,“ zhodnotil predseda ŽSK Juraj Blanár. Bližšie informácie o akcii nájdete na internetovej stránke kraja www.regionzilina.sk v časti Zaujímavosti.

 

Mgr. Zuzana Muchová
hovorkyňa ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky