2. marec 2010

- Pozrite si zostrihy zo zasadnutí Zastupiteľstva Žilinského kraja na webe

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 2. marec 2010

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) ponúka verejnosti možnosť sledovať zostrihy zo zasadnutí poslancov Zastupiteľstva ŽSK na svojej internetovej stránke www.regionzilina.sk, v záložke Info žurnál (Audiovizuálne správy). Kraj pokračuje v tradícii otvorenej samosprávy a projektu Komunikujeme, ktorý presadzoval už v predošlom volebnom období. Okrem rokovania poslancov je možné sledovať aj Župné správy ako mesačný prehľad udalostí z diania Úradu ŽSK, jeho inštitúcií vo všetkých regiónoch od stredných škôl, nemocníc, polikliník a zdravotníckych zariadení, domovov sociálnych služieb až po Správu ciest ŽSK a samotné cesty II. a III. triedy. „Záujmom kraja je, aby verejnosť mohla monitorovať prácu svojich poslancov a mala prístup k aktuálnym informáciám o kompetenciách krajskej samosprávy, čerpaní eurofondov, dotáciách kraja obciam, právnickým a fyzickým osobám do rôznych oblastí alebo, napríklad, aj o právnej pomoci, ktorú kraj zadarmo poskytuje svojim obyvateľom,“ hovorí za odbor kultúry a komunikácie s verejnosťou ŽSK Peter Kubica. Kraj na svojej internetovej stránke čoskoro ponúkne tiež Župné rozhovory s odborníkmi z jednotlivých oblastí pôsobenia ŽSK a krajskými poslancami. V rámci projektu Komunikujeme kraj realizuje viaceré aktivity, okrem prezentácie ŽSK v médiách, je to už spomínaná bezplatná právna pomoc, sociálne poradenstvo, vydanie infomanuálov o kompetenciách odborov Úradu ŽSK, podujatie Župný deň, oceňovanie významných osobností kraja, športové akcie na čele so Župnou kalokagatiou, súťaž kreativity Dobré správy samosprávy či predseda on-line.

Mgr. Zuzana Muchová
hovorkyňa ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky