Zadávanie ponúk do informačných systémov vo verejnom obstarávaní

Zadávanie ponúk do informačných systémov vo verejnom obstarávaní

 
Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy

Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy od 1.1.2019

Objednané kilometre

Prepravení cestujúci

Úspora CO2 v kg

 
Mami Oci

Mami Oci

 

19. apríl 2010

- Žilinský samosprávny kraj už po tretíkrát oceňoval činy fair play

                              Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

                                                  Žilina, 19. apríl 2010

Mimoriadne činy stredoškolákov a pedagógov v súlade so športovým fair play, prínos v oblasti športu či humánne činy odmeňoval Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) v rámci III. ročníka podujatia „Cena fair play predsedu Žilinského samosprávneho kraja“. Komisia odboru školstva a športu ŽSK vyberala z dovedna 15 nominácií, ktoré do ankety zaslali stredné školy a zariadenie sociálnych služieb v pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja. Ocenenie v Ankete o najférovejší čin športovca získali študenti Ľudovít Hajduk z Obchodnej akadémie D. M. Janotu v Čadci za čestný a korektný prístup k hre a Tomáš Tomeček zo Strednej odbornej školy dopravnej v Martine - Priekope za húževnatosť bojovať so svojím hendikepom prostredníctvom športu. V Ankete o najférovejší prínos v oblasti športu boli ocenené pedagogičky Martina Fileková z Obchodnej akadémie v Dolnom Kubíne a Oľga Fašková z Gymnázia Hlinská v Žiline, ktoré sa mládeži a športu venujú nielen počas vyučovania, ale aj prostredníctvom mimoškolských aktivít. V tomto roku bola súťaž doplnená Anketou o humánny čin roka 2009, kde sa mohli okrem žiakov a učiteľov o ocenenie uchádzať aj seniori či zamestnanci domovov dôchodcov (DD) a domovov sociálnych služieb (DSS). „Rozhodli sme sa tohtoročnú anketu rozšíriť aj o sociálnu oblasť, kde rovnako nie je núdza o činy v zmysle fair play. V tejto kategórii sme ohodnotili dve aktívne pracovníčky zo zariadenia sociálnych služieb v Tvrdošíne, ktoré sa oduševnene venujú klientom, pripravujú ich na športové súťaže a hľadajú nové metódy ako zlepšovať životnú situáciu občanom s mentálnym postihnutím,“ povedala riaditeľka odboru školstva a športu ŽSK Dana Weichselgärtner. Ceny si Monika Bejdáková a Tatiana Jelenčíková prevzali z rúk podpredsedu kraja Jozefa Štrbu a futbalistu Ivana Lietavu z MŠK Žilina. „Fair play znamená viac než len dodržiavanie pravidiel. Zahŕňa pojmy ako priateľstvo, rešpektovanie iných, ale aj sústavné zachovávanie športového ducha. Ten na základe nominácií, z ktorých sme vyberali, oceneným žiakom, pedagógom i sociálnym pracovníčkam nechýba,“ uzavrel podpredseda kraja J. Štrba.

                                                                                      Mgr. Zuzana Muchová
                                                                                            hovorkyňa ŽSK

                 

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky