16. august 2010

- Kraj pozýva na záver leta deti do múzeí opäť zadarmo
- Rozlúčka s prázdninami už po tretí raz

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 16. august 2010

Už po tretíkrát pripravil Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) deťom príjemnú bodku za letnými voľnými dňami akciou „Rozlúčka s prázdninami“. Deti do 15 rokov majú počas víkendu 28. a 29. augusta 2010 vstup do všetkých otvorených expozícií Kysuckého, Považského, Oravského a Liptovského múzea zadarmo. Posledný augustový víkend tak bude patriť zbieraniu ostatných bohatých zážitkov leta. Považské múzeum si pripravilo v areáli Budatínskeho hradu v Žiline dvojdňový neobyčajný program. Na Hrade Strečno vstúpia deti v nedeľu do ríše fantázie prostredníctvom rozprávok z cyklu Hop sa, hor sa, hrad otvor sa! Múzeum liptovskej dediny v Pribyline očakáva v nedeľu mladších návštevníkov so súťažami, hrami a tvorivými dielňami. Nezabudnuteľným zážitkom bude pre deti isto jazda Historickou lesnou úvraťovou železnicou v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke a Oravskou lesnou železnicou v Oravskej Lesnej. O ďalšie zážitky nebude núdza na Oravskom hrade, Hrade Likava či v archeologickom skanzene Havránok na Liptove. „Snažíme sa ľuďom priblížiť kultúrne dedičstvo nášho kraja a zároveň za nižšie náklady umožniť deťom, ale i celým rodinám, plnohodnotne využiť posledné prázdninové dni,“ povedal o bezplatných vstupoch do múzeí riaditeľ odboru kultúry a komunikácie s verejnosťou ŽSK Peter Kubica. Bližšie informácie o akcii sa nachádzajú na webovej stránke ŽSK www.regionzilina.sk v časti zaujímavosti. Otváracie hodiny všetkých expozícií zapojených múzeí sa nachádzajú na ich webových stránkach: www.pmza.sk, www.liptovskemuzeum.sk, www.oravamuzeum.sk, www.kysuckemuzeum.sk.

Zuzana Muchová
hovorkyňa ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky