15. november 2010 (2)

- Župná kvapka krvi už piatykrát
- Zamestnanci krajskej samosprávy darovali 10 litrov krvi

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 15. november 2010

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) už tretím rokom úspešne organizuje „Župnú kvapku krvi“, počas ktorej sa desiatky zamestnancov Úradu ŽSK zapájajú do bezpríspevkového darcovstva krvi. Kolektív zamestnancov sa vie dohodnúť na darovaní krvi minimálne raz alebo dvakrát za rok, a tak sa tentoraz, už po piatykrát, odhodlalo 30 zamestnancov touto vzácnou tekutinou pomôcť iným. Viacerým skalným darcom však darovanie krvi prekazila choroba. Z celkového počtu pristúpilo ku odberu 23, z toho 13 žien a 10 mužov. Pravidelní darcovia prijali medzi seba aj jedného prvodarcu. Darovanie krvi odštartoval podpredseda kraja Jozef Štrba. „Dobrovoľné darovanie krvi ma napĺňa pocitom obdivu, úcty a vďačnosti k tým, ktorí ju darujú, ale aj pocitom zodpovednosti k tým, ktorí ju potrebujú. Nie každý z nás má tú možnosť, aby svojou kvapkou krvi pomohol niekoľkokrát v život ohrozujúcich situáciách, kedy je rýchle darovanie krvi veľmi dôležité. Som preto veľmi rád, že u zamestnancov úradu krajskej samosprávy sa dobrovoľné darovanie krvi stretáva s takou priaznivou odozvou,“ vyslovil slová uznaniazamestnancom úradu podpredseda ŽSK. Prvý ročník Župnej kvapky krvi zorganizovala krajská samospráva už v roku 2008 a za celé trojročné obdobie sa počet darcov blíži ku 150.

Mgr. Zuzana Muchová
hovorkyňa ŽSK