15. marec 2010

- Pravú jarnú atmosféru nájdete na výstavách prác klientov sociálnych zariadení Žilinského kraja

                       Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

                                              Žilina, 15. marec 2010

Klienti zariadení sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) ponúkajú návštevníkom svojich veľkonočných výstav inšpirácie na skrášlenie svojich príbytkov. Na výrobe produktov s jarnou a veľkonočnou tematikou, ktoré sa vystavujú vo všetkých regiónoch ŽSK, sa podieľalo 630 klientov z 25 domovov sociálnych služieb. „Deťom, seniorom a ťažko zdravotne postihnutým pri výrobe stoviek produktov pomáhal náš odborný personál v našich domovoch, predovšetkým ergoterapeuti (pracovní terapeuti),“ uviedla z odboru sociálnych vecí ŽSK Marta Pauková. S použitím rôznych materiálov a techník ako drôtovanie, maľovanie, gravírovanie či pečenie dokázali obyvatelia domovov vykúzliť veľkonočné aranžmány, maľované kraslice, medovníčky, pletené korbáče, košíky, veľkonočné pozdravy i výšivky. Od 15. do 26. marca bude výstava prebiehať v Dome kultúry v Čadci, v Krajskej knižnici v Žiline, v Oravskej knižnici A. Habovštiaka v Dolnom Kubíne. O niečo dlhšie, až do 6. apríla, si tipy na veľkonočné dekorácie budú môcť odniesť návštevníci Liptovského múzea v Ružomberku a do 9. apríla potrvá veľkonočná nálada v Mestskom úrade v Martine.

                                                                                                Mgr. Zuzana Muchová
                                                                                                     hovorkyňa ŽSK