15. január 2010

- Aj v roku 2010 mieri Žilinský samosprávny kraj na domáce i zahraničné veľtrhy

                             Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

                                                  Žilina, 15. január 2010

Tohtoročné aktivity na propagáciu cestovného ruchu štartuje Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) účasťou na veľtrhoch cestovného ruchu v zahraničí i na Slovensku. Na Medzinárodnom veľtrhu Regiontour v Brne už tradične odprezentuje od 14. do 17. januára to najlepšie z kúpeľníctva, lyžiarskych stredísk či kultúry svojich regiónov. Predstaví sa v rámci spoločnej expozície s partnerským regiónom Moravskosliezskeho kraja. Motívom ďalšej prezentácie, s ktorou sa kraj zúčastní od 21. do 24. januára na najväčšom a najvýznamnejšom veľtrhu turizmu na Slovensku ITF Slovakiatour v Bratislave, bude osobnosť Juraja Jánošíka. „Na vytvorení pútavého programu spolupracujeme s múzeami v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja, a to s Považským múzeom v Žiline, Kysuckým múzeom v Čadci, Oravským múzeom P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne a Liptovským múzeom v Ružomberku,“ informovala riaditeľka odboru regionálneho rozvoja ŽSK Iveta Chabadová. V expozícii kraja na veľtrhu, ktorého ponuku si v minulom roku pozrelo 65 tisíc návštevníkov, sa budú odohrávať rôzne atraktívne podujatia.

Návštevníci môžu zažiť verbovačku do zbojníckej družiny, vyskúšať si dereš či výstroj zbojníka. Pre úspešných riešiteľov vedomostného kvízu „Poznáte Žilinský samosprávny kraj?“ sú pripravené zaujímavé ceny. Nebudú chýbať ani tradičné koláče a syry z regiónov. Folklórne súbory Stavbár Group zo Žiliny, detská ľudová muzička Ďuranovcov z Terchovej či Ľudová hudba Spod Ľadonhory prispejú k atraktívnosti prezentácie. Rovnako ako v predchádzajúcich rokoch, aj v roku 2010 Žilinský kraj pokračuje v spolupráci so spoločnosťou Kofola, a. s. Hostí občerství rovnomenný obľúbený nápoj a voda Rajec, ktorá pramení v Rajeckej doline.

Žilinský samosprávny kraj už roky predstavuje svoj turistický potenciál na veľtrhoch v Nemecku, Poľsku, Ukrajine, Rusku a v Českej republike. Práve ČR si podľa štatistických výsledkov za prvé tri štvrťroky uplynulého roka udržala prvenstvo v počte návštevníkov v našom kraji. S viac ako 85 tisícovou návštevnosťou predbehla Poľsko (53 848) a Nemeckú republiku (10 330). „Zvyšovanie turistickej návštevnosti regiónov súvisí s kvalitnou marketingovou podporou. Prezentácia na najvýznamnejších veľtrhoch doma i v zahraničí je pre nás jednou z príležitostí, ktorými ju môžeme ovplyvniť,“ povedal predseda kraja Juraj Blanár. Žilinský samosprávny kraj si už v roku 2006 odniesol z veľtrhu ITF Slovakiatour v Bratislave ocenenie za svoju expozíciu a kreatívnu prezentáciu cestovného ruchu. V roku 2008 kraj získal na veľtrhu v Kyjeve ocenenie za profesionálny prístup k propagácii kraja.

                                                                                                  Mgr. Zuzana Muchová
                                                                                                        hovorkyňa ŽSK

- ITF Slovakiatour 2009 v Bratislave

                 

- Regiontour v Brne 2010

                                                        


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky