15. apríl 2010

- Šachového turnaja na Úrade ŽSK sa zúčastnilo 75 súťažiacich
- Kráľovská hra spojila dve generácie

                              Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

                                                Žilina, 15. apríl 2010

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) pripravil už II. ročník šachovej súťaže pre študentov stredných škôl a klientov domovov dôchodcov (DD) a domovov sociálnych služieb (DSS) vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti pod názvom Šachový turnaj o pohár riaditeľa Úradu Žilinského samosprávneho kraja. „Cieľom súťaže je odstraňovanie generačných bariér medzi juniormi a seniormi, a zároveň poukazovať na význam šachu pri rozvoji myslenia v každom veku. V tradícii šachového turnaja plánujeme aj naďalej pokračovať," uviedol riaditeľ Úradu ŽSK Pavol Holeštiak pri otvorení turnaja. Kým prvého ročníka šachového turnaja sa zúčastnilo 46 žiakov stredných škôl a 10 súťažiacich z DD a DSS, tento rok bola účasť vyššia. Súťažiť prišlo 60 stredoškolákov a 15 klientov zo zariadení sociálnych služieb. Najlepšia trojica študentov zo stredných škôl, dôchodcov a celkový víťaz turnaja si prebrali z rúk riaditeľa Úradu ŽSK víťazné poháre. Najlepším v kategórii žiak a zároveň celkovým víťazom turnaja sa stal Juraj Druska z ružomberského gymnázia. Druhé miesto získal Lukáš Urbaník zo Spojenej školy v Kysuckom Novom Meste a tretie Zuzana Milcová z Gymnázia Viliama Paulinyho Tótha v Martine. V kategórii senior zvíťazil klient DD v Likavke, Ján Dornik. Druhé miesto potešilo najstaršieho účastníka turnaja, 85-ročného Juraja Juska, tiež z DD Likavka. Tretiu priečku v tejto kategórii obsadil klient rovnomenného zariadenia, Pavol Holdoš.

                                                                               Mgr. Zuzana Muchová
                                                                                    hovorkyňa ŽSK