13. máj 2010 (2)

- Slávnostne otvorili multifunkčné ihrisko na Spojenej škole v Martine

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 13. máj 2010

„Cieľom Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) je podporovať rozvoj vrcholového, výkonnostného a mládežníckeho športu na celom území kraja a zastaviť pokles záujmu o šport a telesnú výchovu, najmä u mládeže. Jednou z ciest, ako tento cieľ dosiahnuť, je zlepšenie stavu športovísk a výstavba nových,“ povedal dnes v martinskej Spojenej škole na ul. Červenej armády počas slávnostného otvorenia ďalšieho z multifunkčných ihrísk predseda ŽSK Juraj Blanár. Spolu s ním ho otvoril predseda vlády Slovenskej republiky Robert Fico a riaditeľ školy Jozef Zanovit. Na spolufinancovaní športoviska sa podieľal ŽSK sumou 45 394 € a Úrad vlády SR sumou 39 833 €. Stavebné práce boli rozdelené do dvoch etapách. V prvej sa vybudovalo podložie, drenáže a základy, súčasťou druhej etapy bola výstavba ihriska s umelou trávou, mantinelom a stožiarovým osvetlením. Viacúčelové ihrisko s rozmermi 40x20 metrov a mantinelom do výšky jedného metra slúži na rôzne športy ako futbal, tenis, volejbal, nohejbal, hádzaná, basketbal a florbal. Vzhľadom na viacúčelové využitie ihriska je povrchová plocha upravená farebným odlíšením umelej trávy vo farbe červená a zelená a farebným čiarovaním podľa jednotlivých druhov športu. „Na škole máme 980 študentov a štyri športové triedy hokejistov, hokejbalistov, futbalistov, a džudistov, takže výstavba takéhoto kvalitného ihriska je pre nás veľmi prospešná. Aj naši žiaci si ho chvália. S loptou či hokejkou ich tu nájdete nielen počas vyučovania, ale aj v čase ich osobného voľna,“ uzavrel riaditeľ školy Jozef Zanovit. V spolupráci s Úradom vlády SR vystaval Žilinský samosprávny kraj multifunkčné ihriská aj v Spojenej škole na Nábrežnej ulici v Kysuckom Novom Meste a bytčianskom Gymnáziu na Štefánikovej ulici.

Mgr. Zuzana Muchová
hovorkyňa ŽSK

              

              

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky