12. máj 2010

- Skúšku dospelosti podstúpi 6371 žiakov stredných škôl krajskej samosprávy

                               Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

                                                 Žilina, 12. máj 2010

Overovanie vedomostí a zručností v školskom roku 2009/2010 čaká aj na maturantov 68 škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK). V marci tohto roka sa uskutočnila externá časť a písomná forma internej časti maturitnej skúšky zo slovenského jazyka, matematiky a cudzích jazykov. Na ústne skúšanie v nastávajúcich týždňoch čaká 6371 žiakov, čo je o 212 menej ako v minulom školskom roku. Najviac maturantov, až 1802, je v školách na Hornom Považí. Nasleduje región Orava s 1365 maturantmi a Liptov, kde ukončí svoje stredoškolské štúdiá 1259 žiakov. Dokopy 1001 maturantov sa pripravuje na skúšku dospelosti v regióne Turiec a 944 maturantov navštevuje školy na Kysuciach. „Okrem zvládnutia maturitných skúšok prajem všetkým úspešný vstup do života, uplatnenie sa na trhu práce a tým, ktorí sa rozhodli ďalej vzdelávať na vysokej škole, prajem veľa šťastia na prijímacích skúškach,“ poprial maturantom predseda ŽSK Juraj Blanár. Po ukončení skúšok sa stredné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK začnú pripravovať na nastávajúci školský rok, v ktorom privítajú približne 6500 prvákov.

                                                                                           Mgr. Zuzana Muchová
                                                                                                 hovorkyňa ŽSK

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky