9. júl (2)

- Ruské médiá propagujú jedinečnosť kultúry Žilinského kraja

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 9. júl 2009

Tohtoročnú, v poradí už ôsmu infocestu po regiónoch Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) opäť absolvovali zástupcovia z Ruska. „Po úspechu doterajšej trojročnej spolupráce, ktorej výsledkom bolo odvysielanie niekoľkých častí cestopisného cyklu o krásach kraja v druhej najväčšej ruskej televízii NTV, spoznávali novinári jeho ďalšie, doteraz neznáme zákutia,“ upresňuje predseda ŽSK Juraj Blanár. Zástupcovia ruskej televízie počas plánovanej týždňovej infocesty navštívili od 6. do 9. júla kamenné gule v Megoňkách, prvý Slovenský orloj v Starej Bystrici a pútnické miesto na hore Živčáková. V stredu 8. júla si na Oravskom hrade pri príležitosti stretnutia predsedu kraja Juraja Blanára a veľvyslanca Ruskej federácie na Slovensku Alexandra Ivanoviča Udaľcova nakrútili veľkolepé priestory najnavštevovanejšieho slovenského hradu, špeciálne vystúpenie brušných tanečníc, stredoveké súboje a sprievod palatína Thurza s jeho družinou.
Stále nové aktivity na podporu rozvoja turizmu a neustále zvyšovanie jeho úrovne v regiónoch, je popri kvalitnom marketingu spôsob, ako prilákať viac zahraničných návštevníkov. Keďže cestovný ruch predstavuje jeden z pilierov regionálnej ekonomiky Žilinského samosprávneho kraja, infocesta s názvom „Objavte Žilinský kraj – klenot Slovenska“ je už piaty rok neodmysliteľnou súčasťou balíka týchto aktivít. Počas trvania projektu prijali pozvanie kraja touroperátori zo Škandinávie, Nemecka, Rakúska, Ruska, Chorvátska či Ukrajiny. V rámci jej zimných aj letných verzií navštívili desiatky hostí najvýznamnejšie strediská cestovného ruchu, zimných športov, kúpele, wellness centrá a obdivovali prírodu i kultúru Žilinského kraja.


Jana Kubicová
odbor informácií a zahraničných vzťahov ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky