9. december 2009

- Žilinský kraj opäť úspešný v súťaži „Samospráva a Slovensko bez bariér“

                            Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

                                                 Žilina, 9. december 2009

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) sa stal víťazom šiestej etapy súťaže „Samospráva a Slovensko bez bariér“, keď ako jediný v kategórii VÚC získal ocenenie za aktivity pri odstraňovaní bariér zdravotne postihnutým občanom. Podujatie je už tradične pod záštitou Asociácie organizácií zdravotne postihnutých občanov SR, GEMMA 93, Únie miest Slovenska a Správnej rady „Účtu Slovensko bez bariér“. Hodnotiaca komisia zložená z členov Správnej rady „Účtu Slovensko bez bariér“ a nezávislých odborníkov ohodnotila cieľavedomé aktivity Žilinského kraja v debarierizácii svojich domovov sociálnych služieb (DSS), pričom ocenenie kraju uznala už po tretíkrát. „Naším cieľom je neustále skvalitňovanie sociálnych služieb, byť hendikepovaným ľuďom partnerom, ktorý im podáva pomocnú ruku. Ocenenie sa týka konkrétnych domovov, v ktorých sme spravili kus práce od úprav vstupov do budov, miestností, sociálnych zariadení, výťahov, až po zakúpenie polohovateľných postelí,“ reagoval predseda ŽSK Juraj Blanár na ocenenie DSS Ľ. Štúra v Kysuckom Novom Meste, DSS Turie, DSS Moyzesova v Žiline, DSS Medvedzie Tvrdošín a DSS Straník v Žiline.
Práve posledné zariadenie, DSS Straník získalo špeciálnu cenu za odstraňovanie bariér vo svojich priestoroch. „Ide o dlhodobý proces, počas ktorého sme vybudovali osobný výťah, inštalovali drevené madlá, upravili vstupné priestory a vsadili schodiskovú sedačku. Verím, že budeme v týchto aktivitách môcť pokračovať aj naďalej prostredníctvom eurofondov,“ uviedla riaditeľka domova Iveta Ďurišová.
ŽSK je už niekoľko rokov príkladom v oblasti zlepšenia životných podmienok, integrácie zdravotne postihnutých občanov a debarierizácie. V predchádzajúcich etapách súťaže získal čestné uznanie za projekt „Komunikujeme“ a špeciálnu cenu za tri bezbariérové projekty rekonštrukcií domovov sociálnych služieb vo svojej pôsobnosti.

                                                                                         Mgr. Zuzana Muchová
                                                                                               hovorkyňa ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky