27. október 2009

- ŽSK podporuje šport na školách
- Na Spojenej škole v Tvrdošíne otvorili multifunkčné ihrisko

                            Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

                                                Žilina, 27. október 2009

Pokým v roku 2008 Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) vynaložil na podporu športu na školách finančné prostriedky vo výške 332 tisíc eur (10 mil. Sk), v roku 2009 sa jeho dotácia športu zvýšila a predstavuje čiastku viac ako 715 tisíc eur (21,5 mil. Sk). Okrem nákupu športových potrieb sa úspešne rozbehli projekty športových tried, rôzne súťaže na čele so Župnou kalokagatiou, aktivity v grantovom programe „Vráťme šport do škôl“ a v neposlednom rade výstavba multifunkčných ihrísk. „Postupne sa nám podarilo v Žilinskom samosprávnom kraji vystavať šesť nových multifunkčných ihrísk, ktoré slúžia študentom škôl, ale aj športovcom z okolia. Hlavným cieľom výstavby týchto ihrísk je poskytnúť alternatívu školám, ktoré nemajú telocvične, a kde nie sú vyhovujúce podmienky na športovanie,“ povedal predseda ŽSK Juraj Blanár na slávnostnom otvorení v poradí šiesteho viacúčelového ihriska vo vlastníctve ŽSK, a to na Spojenej škole Medvedzie v Tvrdošíne. Jeho výstavba sa financovala zo zdrojov krajskej samosprávy vo výške 139 726 eur (4,2 mil. Sk). Vlastnosti umelého povrchu športoviska otestovali v deň slávnostného otvorenia študenti troch stredných škôl z Tvrdošína i študenti z Poľského mesta Suchá Beskydská, ktorí na ňom vyhrali v rámci medzinárodného futbalového turnaja putovný pohár predsedu ŽSK. Z rovnakého nového ihriska sa budú môcť onedlho tešiť i študenti Gymnázia Michala Miloslava Hodžu v Liptovskom Mikuláši, kde by sa mali v prípade priaznivého počasia dokončiť stavebné práce do konca októbra 2009.
„Na ďalšie tri multifunkčné ihriská pre naše školy sa nám podarilo získať finančné prostriedky vo výške 119 tisíc eur (3,58 mil. Sk) od Úradu vlády Slovenskej republiky. K nim sme pridali z rozpočtu kraja 100 tisíc eur a už čoskoro budú môcť na nových ihriskách hrať futbal, hádzanú, basketbal, volejbal či tenis študenti Spojenej školy v Kysuckom Novom Meste, v Martine, a aj gymnazisti v Bytči,“ dodal J. Blanár. 


                                                                       Mgr. Ľubomíra Masnicová 
                                                      odbor informácií a zahraničných vzťahov ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky