27. november 2009

- Atmosféra Vianoc ožije na Úrade ŽSK už 1. decembra

                         Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

                                             Žilina, 27. november 2009

Od 1. decembra sa v priestoroch Úradu Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) otvorí pre verejnosť Vianočná výstava prác klientov zariadení sociálnych služieb, ktorá potrvá do 11. decembra. Až 23 zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK bude vystavovať vlastné originálne výrobky, prevažne s vianočnou tematikou, ako betlehemy, adventné vence, hlinené sošky a veľa ďalších dekoračných predmetov, ktoré si budú môcť návštevníci zakúpiť na skrášlenie svojich domácností. V minulom roku vďaka vianočnej výstave získalo 16 zariadení celkovo 378 eur (11 410 Sk). Aj tento rok bude výťažok z predaja výrobkov putovať klientom, ktorí sa podieľali na výrobe vystavovaných predmetov, tiež na rozvoj záujmovej činnosti, na vytvorenie podmienok pre tvorivosť a na podporu pracovnej terapie v jednotlivých domovoch sociálnych služieb. „To, že vianočnú výstavu prác detí a dospelých z našich zariadení organizujeme už po tretí krát je dôkazom šikovnosti tvorcov a dobrej vzájomnej spolupráce medzi personálom našich domovov a ich klientmi. Návštevou výstavy a kúpou týchto diel im môžeme vyjadriť spolupatričnosť a záujem o ich tvorivú činnosť,“ uzavrel krajský predseda Juraj Blanár.


                                                                        Mgr. Ľubomíra Masnicová
                                                        odbor informácií a zahraničných vzťahov ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky