24. september 2009

- Žilinský kraj atraktívnou destináciou pre ruských turistov

                             Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

                                              Žilina, 24. september 2009

V poradí už desiata infocesta po regiónoch Žilinského kraja sa kvôli veľkému dopytu ruských touroperátorov uskutoční už onedlho. V dňoch od 26. septembra do 4. októbra sa uskutoční prezentácia potenciálu cestovného ruchu historických regiónov Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK), na ktorej sa zúčastní 12 ruských touroperátorov, jeden zástupca cestovnej kancelárie z Kazachstanu, tiež zástupcovia médií zo Slovenskej agentúry pre cestovný ruch (SACR) a agentúry Rosstourizm. Počas tejto infocesty budú záujemcom o spoznávanie nášho kraja prezentované najmä kúpele v Turčianskych Tepliciach, Thermal park v Bešeňovej a lyžiarske stredisko Zverovka Spálená. Okrem toho si budú môcť zástupcovia z Ruska pozrieť komplexné strediská cestovného ruchu vo Vrátnej, na Kubínskej holi a Meander Park Oravice. Čaká na nich tiež prepad Jánošíkovskou družinou v rámci interaktívneho programu, ktorý sa už v minulosti tešil veľkej obľube. Návštevníci tak spoznajú nielen rázovité končiny Žilinského kraja, ale aj našu slovenskú kultúru a vzťah k tradíciám.
Pridanou hodnotou uvedenej akcie je i možnosť zástupcov podnikateľských subjektov z oblasti kúpeľníctva, lyžiarskych stredísk Žilinského kraja a klastrov Liptov, Turiec, Orava v rámci workshopu v Bešeňovej osobne predviesť a ponúknuť svoje služby ruským zástupcom cestovných kancelárií.
Ako povedal predseda ŽSK Juraj Blanár: „Infocesty tohto druhu na Slovensku začal ako prvý realizovať Žilinský samosprávny kraj a nás len teší, že naďalej s úspechom prezentujeme naše regióny, krásu malebného kraja, kultúrne dedičstvo, strediská cestovného ruchu, čím sa stávame pre zahraničnú klientelu vyhľadávanou destináciou.“ O úspešnosti aktivít regionálnej ekonomiky ŽSK svedčí neustály záujem zo strany zástupcov cestovných kancelárií z Ruskej federácie, ktorí už piaty rok prichádzajú odhaľovať nepoznané zákutia.                                                                       Mgr. Ľubomíra Masnicová 
                                                         odbor informácií a zahraničných vzťahov ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky