24. marec (2)

- Španielsky veľvyslanec navštívi Žilinský kraj

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 24. marec 2009

Na Úrad Žilinského samosprávneho kraja zavíta v pondelok 30. marca 2009 na prvú oficiálnu návštevu veľvyslanec Španielskeho kráľovstva na Slovensku José Ángel LÓPEZ JORRIN. Diplomat, ktorý je na Slovensku od konca roku 2008, chce v rozhovore s predsedom ŽSK Jurajom Blanárom spoznať regióny kraja a navrhnúť možnosti vzájomnej spolupráce.
Španielske kráľovstvo je konštitučnou monarchiou, na čele ktorej stojí kráľ Juan Carlos I., súčasným predsedom vlády je José Luis Rodríguez Zapatero. Španielsko sa člení na 17 autonómnych spoločenstiev, 2 autonómne mestá a 4 ostatné „miesta suverenity“. Úradnými jazykmi sú kastílčina, katalánčina, galícijčina a baskičtina. Približný počet obyvateľov je 45,1 milióna.
José Ángel LÓPEZ JORRIN je v diplomatických službách od roku 1972, pričom pôsobil v Peru, Venezuele, Nizozemsku, Bosne a Hercegovine a Bulharsku. Je držiteľom početných španielskych a zahraničných ocenení.

Zuzana Muchová
hlavný redaktor

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky