18. november 2009

- Tretí ročník súťaže „Dobré správy samosprávy“ je tu

                      Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja                        

                                           Žilina, 18. november 2009


Už po tretí krát dáva Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) príležitosť kreatívnym študentom stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti, aby nápadito predstavili krajskú samosprávu v power-pointových prezentáciách v súťaži „Dobré správy samosprávy...“ s podtitulom „...ktorá pre vás mnohé spraví“. V dvoch predošlých ročníkoch ukázalo individuálny prístup ku spracovaniu ľubovoľnej témy o ŽSK spolu 147 študentov, pričom sa viditeľne z roka na rok zlepšila úroveň prezentácií. Tretí ročník súťaže prichádza s upravenými pravidlami. Prezentácie môžu študenti pripraviť na konkrétne témy:
1. Kultúrne pamiatky Žilinského kraja
2. Predstavujem Žilinský kraj cudzincom
3. Žilinský kraj – dopravný uzol
4. Sme hrdí na významné osobnosti kraja
5. Žilinský kraj – miesto športových príležitostí
6. Využité možnosti eurofondov
7. Spokojná staroba v starostlivosti Žilinského samosprávneho kraja
8. Žilina self-governing region – place for living

Musia pri tom dbať na správne použitie erbu ŽSK a názvov regiónov kraja, bezchybný autorský text, nedeformované fotografie a ilustrácie dobrej kvality. Prezentácia má mať maximálne 20 „slajdov“, jej súčasťou môže byť hudba. V práci nemôžu chýbať kontaktné údaje študenta, zvolená téma, konkrétny názov prezentácie a použité zdroje. „Verím, že aj v tomto ročníku nás študenti prekvapia nápaditým spracovaním tém a kvalitou, ktorú oceníme nielen hodnotnými cenami, ale aj zviditeľnením prác na webe kraja a rôznych podujatiach doma i v zahraničí. Doteraz sme mali na práce mladých výborné ohlasy,“ uviedol predseda ŽSK Juraj Blanár poukazujúc na osobitosť minuloročnej víťaznej prezentácie o Bytčianskom hrade, ktorá mala formu počítačovej animácie. Cieľom súťaže je dvíhať povedomie o Žilinskom samosprávnom kraji medzi mladými ľuďmi, ktorí môžu rovesníkom predstaviť krajskú samosprávu vlastným spôsobom. Presné pravidlá súťaže si môžu záujemcovia z radov študentov pozrieť na webovej stránke Žilinského samosprávneho kraja www.regionzilina.sk. Uzávierka súťaže, ktorej víťazov čakajú ceny ako notebook, fotoaparát alebo kamera, je 31. januára 2010. 

                                                                                           Mgr. Zuzana Muchová
                                                                                                  hlavný redaktor


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky