13. máj

- Jozef Uhrík dostal Cenu Žilinského samosprávneho kraja

 Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 13. máj 2009

Pri príležitosti životného jubilea 70 rokov Jozefa Uhríka, veľkej osobnosti slovenského strojárenského a automobilového priemyslu, ocenil jubilanta Cenou Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) predseda krajskej samosprávy Juraj Blanár. Tento počin schválili poslanci Zastupiteľstva ŽSK na marcovom zasadnutí. Ocenenie mu J. Blanár odovzdal v predvečer medzinárodnej konferencie, venovanej budúcnosti automobilového priemyslu v regióne strednej Európy, ktorá sa dnes, v stredu 13. mája 2009, koná v hoteli Holiday Inn v Žiline. Podujatie, ktorého spoluorganizátorom je aj ŽSK, sa uskutočňuje pod záštitou ministra hospodárstva SR.
„Jozef Uhrík je vnímaný ako autorita v automobilovom priemysle nielen u nás, ale aj v zahraničí. Jeho odborný názor je vyhľadávaný aj pri rôznych národohospodárskych rozhodnutiach. Aj preto sme sa pri príležitosti jeho okrúhlych narodenín rozhodli oceniť ho za celoživotné dielo,“ hovorí Juraj Blanár. „Chceme mu touto cestou poďakovať, ale aj tým, ktorí boli pri zrode veľkej myšlienky, aby automobilový priemysel nadviazal na bohatú tradíciu strojárenstva v našom regióne i na celom Slovensku,“ skonštatoval J. Blanár.
Ocenený spoluautor koncepcie rozvoja automobilového priemyslu na Slovensku a zároveň prezident Združenia automobilového priemyslu SR Jozef Uhrík poďakoval všetkým spolupracovníkom. „Keď hovoríme, že Slovensko má ekonomické úspechy, je to aj vďaka automobilovému priemyslu. Čo by dnes znamenala naša krajina bez automobilového priemyslu? Bolo by u nás euro? Bola by taká zamestnanosť? Prišli by k nám obrovské zahraničné investície? Nebyť svetovej hospodárskej krízy, dynamika by bola ešte väčšia. Napriek tomu je Slovensko v súčasnosti automobilovou veľmocou,“ dodal J. Uhrík.
Dnešná konferencia v metropole severného Slovenska je venovaná všetkým, ktorí sú spojení s automobilovým priemyslom u nás. „Nie je náhoda, že sa toto podujatie koná práve v Žiline. Náš kraj má totiž veľmi blízko k automobilom, pretože je veľmi silno spätý s týmto priemyselným odvetvím,“ dodal predseda ŽSK J. Blanár. V predvečer konferencie slávnostne predstavili aj novú knihu o Jozefovi Uhríkovi „Od tankov k Touaregu“, ktorej autorkou je Marika Studeničová.

 

Miroslav Leitner
Odbor informácií a zahraničných vzťahov

 

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky