19. jún (1)

- O cestu sa postaráme- Juraj Blanár
- Vláda SR podporí dotáciou rozvoj kraja

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

19. jún 2008 

Predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár víta aktuálne rozhodnutie vlády SR o udelení dotácie na dostavbu cestného prepojenia Kysúc a Oravy vo výške 300 miliónov Sk. „Som rád, že moje pozvanie predsedu vlády SR Roberta Fica na prehliadku pre nás mimoriadne dôležitého úseku priniesla takýto výsledok,“ povedal predseda ŽSK J. Blanár o rokovaní z 31. marca 2008, ktoré znamená pozitívnu zmenu v doprave nielen pre Oravcov a Kysučanov. Ide o komunikáciu v dĺžke 9,5 km s 11 mostnými objektmi, ktorej investorom je štát. Po jej dostavbe prejde do vlastníctva a správy Žilinského samosprávneho kraja. „Sme pripravení na to, že budeme túto významnú spojnicu medzinárodného charakteru udržiavať už počas najbližšej zimy,“ dodal J. Blanár, ktorý považuje rozvoj dopravnej infraštruktúry za jeden z najvýznamnejších činiteľov rozvoja celého kraja.

Peter Kubica
hovorca ŽSK

 

 

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky