5. máj 2006

ŽSK podporuje rozvoj školstva, v Martine vznikne nový odbor ...

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja
 Žilina 5. 5. 2006
 


 Predseda ŽSK Juraj Blanár s vedúcou Odboru školstva ŽSK Danou Weichselgärtner prijali dnes na pôde Úradu ŽSK zástupcov Pardubického kraja a stredných škôl z mesta Chrudim. Témou rozhovorov bolo zabezpečovanie odborného vzdelávania v strednom školstve, príprava spoločných projektov a ďalšia vzájomná spolupráca. Chrudimské Střední odborní škola technicka a Střední odborní učiliště získali projekt vo výške 8 miliónov korún, so zameraním na podporu celoživotného vzdelávania. Ich zahraničným partnerom je práve Stredné odborné učilište Martin, ktorého riaditeľ Jozef Zanovit sa tiež zúčastnil stretnutia.

Ďalším bodom pracovného stretnutia bol vznik nového odboru v Martine. Plánuje sa tam zavedenie experimentálneho odboru, ktorý by vzdelával študentov v oblasti opravy ťažkých cestných strojov a mechanizmov. „Takýto odbor na Slovensku neexistuje, avšak v súvislosti s výstavbou diaľnic a rýchlostných komunikácií vidím veľké uplatnenie absolventov takéhoto odboru,“ dodal Juraj Blanár.


Spodná navigácia

Aktualizácia: 17.04.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky