Vincent Hložník v Považskej galérii umenia

Vincent Hložník v Považskej galérii umenia

 
Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy

Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy od 1.1.2019

Objednané kilometre

Prepravení cestujúci

Úspora CO2 v kg

 

5. jún 2007

- rusko-slovenské vzťahy v oblasti školstva

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja
Žilina 5. jún 2007

Dnes sa uskutočnilo pracovné stretnutie predsedu Žilinského samosprávneho kraja Juraja Blanára, poslanca ŽSK Alexandra Lilgeho, vedúcej odboru školstva ŽSK Dany Weichselgärtner a regionálneho ministra školstva z ruského regiónu Čeljabinsk Vladimira V. Sadyrina. V. Sadyrin sa zaujímal o transformáciu stredného školstva v Žilinskom kraji, pretože aj ruské regióny trápia podobné problémy ako tie slovenské – klesajúci počet žiakov, nedostatočne využité kapacity na vyučovanie, obrovský modernizačný dlh školských budov, poveternostné rozdiely vplývajúce na spotrebu energií. Zástupcovia ŽSK predstavili súčasnú koncepciu rozvoja stredného odborného školstva v Žilinskom kraji, ako aj vytváranie spojených škôl, čo zefektívni ich riadenie. V. Sadyrin pozitívne hodnotil nielen tieto zmeny, ale aj regionálnu výchovu na Slovensku.

Peter Kubica
hovorca ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 17.04.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky