5. január 2007

- prezentácia cestovného ruchu
- kultúra aj pre turistov

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja
Žilina 5. január 2007

V tomto roku sa Žilinský samosprávny kraj opäť pripravuje na prezentáciu turistických možností Kysúc, Horného Považia, Oravy, Turca a Liptova. V dňoch 11. až 14. januára sa uskutoční 16. ročník medzinárodného veľtrhu turistických možností v regiónoch REGIONTOUR Brno. ŽSK sa bude tretíkrát prezentovať ako spoluvystavovateľ v rámci expozície Moravsko-sliezskeho kraja, a to na základe dohody o spolupráci medzi krajmi. Recipročne sa odprezentuje Moravsko-sliezsky kraj v rámci veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour 18. - 21. januára v Bratislave. Aj predseda ŽSK Juraj Blanár plánuje navštíviť stánok ŽSK, aby svojou prítomnosťou podporil záujem o náš kraj. „Nestačí ponúknuť iba kvalitné ubytovanie, ale komplexné služby doplnené o voľnočasové aktivity,“ povedal Juraj Blanár. ŽSK je zriaďovateľom múzeí, galérií, knižníc, ktoré pri nepriaznivom počasí môžu svojou bohatou kultúrnou ponukou vhodne vyplniť čas dovolenkujúcim a návštevníkom kraja.
Na obidvoch výstavách pôjde o predstavenie komplexnej ponuky potenciálu cestovného ruchu a kultúry v prirodzených regiónoch kraja. V Brne sú spoluvystavovatelia Žilinského samosprávneho kraja: Mesto Liptovský Mikuláš, Hotel Dubná Skala Žilina, SOPK Žilina. V Bratislave: Moravsko-sliezsky kraj, Mesto Liptovský Mikuláš, Slovenské liečebné kúpele Turčianske Teplice, Hotel Dubná Skala Žilina a SOPK Žilina. ŽSK pripravil pre návštevníkov rôzne propagačné a informačné materiály, prezentácie, typické pohostenie a najmä množstvo informácií o celom kraji.

V prípade ďalších otázok, kontaktujte, prosím:

Peter Kubica
hovorca ŽSK
0908 999 295
pkubica@zask.sk