4. december 2006

- bez bariér aj v Žilinskom kraji
- jediný samosprávny kraj s cenou

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja
Žilina 4. december 2006

Žilinský samosprávny kraj získal včera v Slovenskom národnom divadle v Bratislave prestížne ocenenie. Stalo sa tak pri príležitosti Medzinárodného dňa zdravotne postihnutých. ŽSK bol ocenený ako jediný samosprávny kraj v súťaži Samospráva a Slovensko bez bariér. Záštitu nad slávnostným galavečerom mala záštitu ministerka práce, sociálnych vecí a rodiny SR Viera Tomanová. „Do tejto súťaže sme sa zapojili tromi projektmi,“ povedal predseda ŽSK J. Blanár. Predseda ŽSK Juraj Blanár sa rozhodol udeliť riaditeľom všetkých troch domovov Pamätný list Žilinského samosprávneho kraja, pretože si váži ich prácu i dosahované výsledky.

„Prihlásili sme tieto domovy - žilinský DSS Straník, kysuckonovomestský DSS Belanského a čadčiansky DD a DSS Hviezdoslavova.“ Ide o organizácie, ktoré má ŽSK vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. A čím sú teda výnimočné a hodné celoslovenského ocenenia?
DSS Straník v Žiline - prístavbou bezbariérového výťahu,
DSS Belanského v Kysuckom Novom Meste - bezbariérovou nadstavbou a prestavbou,
DD a DSS Hviezdoslavova v Čadci - debarierizáciou sociálnych zariadení, nahradením prahov prechodovými lištami a prístavbou lôžkového výťahu.

(Záznam z galavečera odvysiela STV 2 v pondelok 25. 12. 2006 o 17.15 h.)

V prípade ďalších otázok, kontaktujte, prosím:
Peter Kubica
hovorca ŽSK
0908 999 295
pkubica@zask.sk
www.regionzilina.sk


Spodná navigácia

Aktualizácia: 17.04.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky