4. apríl 2007

- dobudovanie dopravnej infraštruktúry
- dve diaľnice a dve rýchlostné komunikácie v ŽSK

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja
Žilina 4. apríl 2007

Medzi priority predsedu Žilinského samosprávneho kraja Juraja Blanára patrí dopravná infraštruktúra. Jej dobudovanie na území kraja je jednou z hlavných podmienok pre rozvoj všetkých regiónov. Či už je to budovanie diaľničných úsekov D3 na Kysuciach, D1 na Hornom Považí a Liptove, alebo rýchlostných komunikácií R5 (pomôže vyriešiť situáciu, ktorá čaká ŽSK v súvislosti so zintenzívnením automobilovej výroby na slovenskej i českej strane, a tiež podporí aj ďalší hospodársky rozvoj týchto regiónov) a R3, ktorá zlepší dopravnú situáciu a zároveň bude významným motorom hospodárskeho rastu na Turci a Orave. Aj týmito témami sa budú zaoberať vo štvrtok 5. apríla predseda ŽSK J. Blanár a generálny riaditeľNárodnej diaľničnej spoločnosti Ing. Igor Choma na pracovnom stretnutí na Úrade ŽSK v Žiline.

Peter Kubica
hovorca ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 17.04.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky