30. október 2007

- ušetrené peniaze pôjdu tam, kde je ich najviac treba
- nové vybavenie pre domovy dôchodcov a domovy sociálnych služieb

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja
Žilina 30. október 2007

Piata úprava rozpočtu Žilinského samosprávneho kraja za rok 2007 hovorí o pohotovom prístupe k požiadavkám inštitúcií, ktoré má kraj vo svojej kompetencii. Odbor sociálnych vecí ŽSK, ktorý spravuje svojich štyridsať sociálnych zariadení a zároveň prispieva na činnosť aj rôznorodým neštátnym subjektom, efektívne využil ušetrené finančné prostriedky vo výške 1,2 milióna korún. „Našou povinnosťou je zlepšovať starostlivosť o našich klientov a naše sociálne zariadenia, kde je ešte veľa čo opravovať a vylepšovať,“ uviedol predseda ŽSK Juraj Blanár.
Domov sociálnych služieb Lipovec získa 110 tisíc korún na zabezpečenie zábrany proti oslneniu a opravu poškodených obkladov, ktoré mu odporučil regionálny úrad verejného zdravotníctva. Za ďalších 107 tisíc korún sa kúpi kuchynská technika. DSS Palkovičova v Martine za 290 tisíc korún vymení v priestoroch práčovne a sušiarne so zlým odvetrávaním okná. V Domove dôchodcov a DSS Martin vďaka 130-tim tisícom nakúpia novú praciu techniku. DSS Tvrdošín (Orava) si za 243 tisíc korún zadováži nový mangeľ a DSS Liptovský Hrádok (Liptov) vymení nové elektrické rúry a smažiacu panvicu vo výške 200 tisíc. Domov dôchodcov a Domov sociálnych služieb Žiarec v Čadci (Kysuce) kúpi za 120 tisíc korún nové zdvíhacie zariadenie, pretože pôvodné, ktoré sa používalo 20 rokov, je zastarané a opotrebované. Pri narastajúcom počte imobilných pacientov v tomto zariadení je nový zdvíhač nevyhnutnosťou.

 

Peter Kubica
hovorca ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 17.04.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky