30. júl 2007

- Oddelenie jednodňovej ambulantnej starostlivosti v Dolnom Kubíne
- Pozvánka na slávnostné otvorenie

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 30. júl 2007 - Žilinský samosprávny kraj, ktorý je zriaďovateľom niektorých nemocníc, polikliník a zdravotníckych zariadení na území kraja, si uvedomuje potrebu nielen zachovania zdravotnej starostlivosti, ale najmä jej neustáleho skvalitňovania. V tomto roku bol spustený pilotný projekt Dom ošetrovateľskej starostlivosti v Nemocnici s poliklinikou (NSP) v Čadci a v súčasnosti – vo štvrtok 2. augusta 2007 o 11.00 h. – sa slávnostne otvára Oddelenie jednodňovej ambulantnej starostlivosti v NSP MUDr. L. N. Jégého v Dolnom Kubíneza účasti predsedu ŽSK Juraja Blanára. Srdečne vás týmto pozývame na otvorenie i prezentáciu rekonštruovaných priestorov v dolnokubínskej nemocnici.
Operácie sa robia v lokálnej alebo celkovej anestézii. Podľa definície jednodňovej, resp. krátkodobej chirurgie "pacient môže ísť niekoľko hodín po zákroku domov alebo má v zdravotníckom zariadení zabezpečený pobyt na lôžku - väčšinou do ďalšieho dňa". Podľa vyjadrení lekárov vykonávajúcich takéto zákroky má krátkodobý pobyt zmenšiť riziko, že vzniknú situácie, v ktorých by si pacient len ťažko poradil: bolesti, slabosť, vracanie či znížená pohyblivosť. Pôjde o zákroky z oblasti chirurgie, ortopédie a gynekológie, napr. operácia prietrže brucha a triesiel, kŕčových žíl, hemoroidov, malých kožných a podkožných nádorov, tenisových lakťov, vybočených palcov alebo pretrhnutie Achillovej päty. Kapacita bude max. 14 pacientov denne v závislosti od náročnosti zákroku.

Peter Kubica
hovorca ŽSKSpodná navigácia

Aktualizácia: 17.04.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky