30. január 2007

- moravskosliezsky hejtman v Žiline
- podpora rýchlostnej komunikácii R5


Pozvánka na brífing
Žilina 30. január 2007

Na oficiálnu návštevu Žilinského samosprávneho kraja pricestuje v pondelok 5. februára 2007 hejtman Moravskosliezskeho kraja Evžen Tošenovský. Medzi spoločné témy oboch krajov patrí vybudovanie rýchlostnej komunikácie R5, súčinnosť v oblasti cestovného ruchu a využívanie eurofondov pri financovaní spoločných aktivít.

O 10.30 h. prijme predseda ŽSK Juraj Blanár vo svojej kancelárii hejtmana E. Tošenovského, námestníka pre dopravu a životné prostredie Pavla Lukšu a námestníka pre regionálny rozvoj a európske fondy Pavla Drobila. O 11.15 h. sa v zasadačke na 1. poschodí v Úrade ŽSK uskutoční brífing s J. Blanárom a E. Tošenovským.

S Moravskosliezskym krajom má ŽSK podpísanú dohodu o spolupráci. Na jej základe prebieha spolupráca vo viacerých oblastiach. Napr. pri propagácii cestovného ruchu mali obidva kraje spoločný výstavný priestor na veľtrhoch v Brne a Bratislave, ďalej na jeseň 2006 bol vydaný propagačný materiál ako sprievodca po regiónoch Žilinského a Moravskosliezskeho kraja, tiež predstavitelia oboch krajov na rôznych fórach vystupujú spoločne na podporu budovania cestného prepojenia R5.

Srdečne Vás pozývame na brífing.