30. január 2007

- spriehľadnili 100 dverí
- otvorený úrad aj zvnútra


Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja
Žilina 30. január 2007

Úrad ŽSK sa mení na otvorený úrad nielen po odbornej a komunikačnej stránke, ale aj vo svojom vnútri. Práve v týchto dňoch dostáva na základe predstavy predsedu ŽSK Juraja Blanára, s ktorou začal pred rokom budovať moderný úrad, 100 „úradníckych, zabetónovaných“ dverí nový vzhľad. „Pôvodné dvere v kanceláriách sme upravili spriehľadnením prostredníctvom skla,“ prezradil riaditeľ úradu Pavol Holeštiak. Prítomnosť svojich podriadených si ľahko môžu skontrolovať nielen vedúci, ale uvidia ich aj návštevníci. „V mnohých firmách nielen v zahraničí, ale už aj na Slovensku ide o bežný štandard, preto si myslím, že by nás v tom mali nasledovať aj ďalšie samosprávy. Je to transparentnejšie a osobnejšie riešenie,“ dodal P. Holeštiak. Pre každého, kto vstupuje do miestnosti, sa vchádza príjemnejšie, ak má vizuálny kontakt. Tiež nemusí „búchať“ na uzamknuté dvere, pretože hneď zistí, či sa za nimi nachádza hľadaný človek.

Peter Kubica
hovorca ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 17.04.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky