3. marec 2006

Od 1. marca môžu obyvatelia Žilinského kraja vo veku nad 70 rokov cestovať v prímestskej autobusovej doprave za rovnaké cestovné...

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja
Žilina 3. 3. 2006

Od 1. marca môžu obyvatelia Žilinského kraja vo veku nad 70 rokov cestovať v prímestskej autobusovej doprave za rovnaké cestovné, ako seniori v ostatných krajoch Slovenskej republiky. Žilinský župan Juraj Blanár podpísal cenový výmer, vďaka ktorému budú spomenutí starší spoluobčania prepravovaní za osobitné cestovné 5 korún za prepravu za každých 50 km namiesto doterajšej polovice z cestovného.

Opatrenie predsedu Žilinského VÚC má zároveň za cieľ zvýšiť mobilitu ľudí z Oravy, Liptova, Turca, Horného Považia a Kysúc. „Sociálna situácia dôchodcov na Slovensku nie je dobrá, našou úlohou je im preto pomáhať. Aj takáto zmena v cestovnom ušetrí seniorom peniaze,“ povedal Juraj Blanár. „Ide mi o to, aby mohli starší ľudia cestovať. Je veľký rozdiel, či zaplatia 5 alebo 33 korún za tú istú vzdialenosť cesty,“ dodal J. Blanár.

Nový cenový výmer Žilinského samosprávneho kraja v praxi znamená, že od 1. 3. 2006 zaplatí občan nad 70 rokov za cestu napríklad zo Žiliny do Čadce (31 km) namiesto 23 iba 5 korún, z Námestova do Párnice (49 km) namiesto 33 iba 5 korún, či z Turčianskych Teplíc do Žiliny a späť (114 km) namiesto 78 iba 20 korún.

V prípade ďalších otázok, kontaktujte, prosím:

Peter Kubica
hovorca ŽSK
0908 999 295
pkubica@zask.sk