Vincent Hložník v Považskej galérii umenia

Vincent Hložník v Považskej galérii umenia

 
Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy

Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy od 1.1.2019

Objednané kilometre

Prepravení cestujúci

Úspora CO2 v kg

 

3. december 2007

- Žilinský kraj opäť na súťaži Samospráva a Slovensko bez bariér

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 3. december 2007

Aj tento rok sa Žilinský samosprávny kraj zapojil už do piatej etapy súťaže „Samospráva a Slovensko bez bariér 2007“. Organizátormi súťaže, ktorá oceňuje praktické poukazovanie na bariéry a ich odstraňovanie, sú Únia miest Slovenska, Spoločnosť Ferdinanda Martinenga a Gemma ´93. Samospráva a Slovensko bez bariér sa koná pod záštitou vysokých ústavných činiteľov a európskeho komisára za Slovenskú republiku Jána Figeľa. Tento rok prebrali záštitu predseda vlády Slovenskej republiky Róbert Fico, podpredsedovia Národnej rady Slovenskej republiky Milan Hort a Viliam Veteška a podpredseda vlády Slovenskej republiky Dušan Čaplovič. Výsledky hodnotila komisia zložená z členov Správnej rady „Účtu Slovensko bez bariér“ a nezávislých odborníkov. Žilinský samosprávny kraj získal čestné uznanie v kategórii „Samosprávny kraj v Slovenskej republike“ za projekt Komunikujeme, ktorým krajská samospráva pod vedením predsedu ŽSK Juraja Blanára zlepšuje dialóg s občanmi a otvorila úrad verejnosti nielen väčšou informovanosťou, ale aj nemalou starostlivosťou (napr. bezplatné právne a sociálne poradenstvo). Pripomeňme, že minulý rok získal ŽSK v tejto súťaži prestížne ocenenie ako jediný samosprávny kraj za tri bezbariérové projekty rekonštrukcií domovov sociálnych služieb vo svojej pôsobnosti.

Peter Kubica
hovorca ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 17.04.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky