28. marec 2007

- v Katowiciach otvára svoje brány veľtrh SILESIA TOUR
- slovensko-poľská spolupráca v cestovnom ruchu

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja
Žilina 28. marec 2007 

Žilinský samosprávny kraj bude v dňoch 30. marca – 1. apríla 2007 prezentovať na veľtrhu SILESIA TOUR Katowice potenciál cestovného ruchu Žilinského kraja, i jeho jednotlivých regiónov – Oravy, Liptova, Turca, Kysúc a Horného Považia. Informácie o hradoch a zámkoch, prírodných krásach, lyžiarskych strediskách, kúpeľníctve a vodných strediskách, či o skanzenoch budú poskytovať odborníci zo ŽSK v rámci expozície partnerského Sliezskeho vojvodstva. Tento partnerský región pozval na SILESIA TOUR Katowice Žilinský samosprávny kraj v rámci vzájomnej spolupráce. „Turistické chodníky, či bežkárske trate by sa nemali končiť na hraniciach štátu alebo regiónu, ale musia pokračovať v prirodzenom prostredí ďalej. Tiež prezentácia našich krajov by mala presahovať ich hranice, aby ponuka pre turistov, návštevníkov bola čo najbohatšia a najzaujímavejšia,“ povedal predseda ŽSK Juraj Blanár, ktorý považuje spoluprácu v cestovnom ruchu medzi prihraničnými krajmi za veľmi dôležitú.
Zaujímavosťou je, že SILESIA TOUR Katowice je náhradou za veľtrh cestovného ruchu GLOB Katovice. Ten sa v minulom roku nekonal, pretože následkom extrémnej zimy spadla strecha výstavnej haly dva mesiace pred jeho konaním. Poľská strana pripravila preto nový veľtrh, a to tiež s medzinárodnou účasťou.

Peter Kubica
hovorca ŽSK