28. august 2007

- nový školský rok otvorí predseda ŽSK
- kysuckí študenti pod novou strechou

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja
Žilina 28. august 2007

V pondelok 3. septembra otvára svoje brány aj 76 stredných škôl, ktorých zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj. Predseda ŽSK Juraj Blanár sa zúčastní otvorenia školského roka na dvoch školách. O 9.00 h. sa stretnú s J. Blanárom študenti Strednej poľnohospodárskej školy v Žiline a o 10.00 h. Združenej strednej školy drevárskej v Krásne nad Kysucou.
Stredná poľnohospodárska škola v Žiline je v súčasnosti v Žilinskom kraji jedinou školou, ktorá poskytuje úplné stredné vzdelanie ekonomicko-záhradnícko-poľnohospodárskeho zamerania. V minulom školskom roku na škole študovalo 435 žiakov v odboroch - agropodnikanie, ekonomika pôdohospodárstva a vidiecka turistika.
Študenti Združenej strednej školy drevárskej v Krásne nad Kysucou nebudú mať obyčajný začiatok, ale čaká ich aj zrekonštruovaná strecha školy. Jej zatekaním dochádzalo v minulosti k poškodzovaniu vnútorných priestorov a vybavenia. Pri tejto rekonštrukcii sa zrealizovalo aj zastrešenie únikového schodiska. Ide o investíciu ŽSK vo výške 4,4 milióna korún.

Peter Kubica
hovorca ŽSKSpodná navigácia

Aktualizácia: 17.04.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky