27. september 2007

- Domov sociálnych služieb v Čadci-Horelici má 15 rokov
- v nových a zmodernizovaných priestoroch viac klientov

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

 Žilina 27. september 2007

Žilinský samosprávny kraj je zriaďovateľom 40 domovov sociálnych služieb, domovov dôchodcov a krízových stredísk. Jedným z nich je aj DSS Čadca-Horelica. V piatok 5. októbra 2007 o 10.00 h. sa uskutoční oslava 15. výročia od jeho založenia, a to aj za účasti predsedu ŽSK Juraja Blanára: „Investície do sociálnej oblasti sú dôležité, nielen pre zlepšenie stavu budov, ale najmä pre skvalitnenie života klientov.“
Zároveň bude možnosť pozrieť si zrekonštruované a novovybudované priestory. Nadstavbou sa totiž získali nové spálne pre klientov (3-dvojposteľové a 2-trojposteľové spálne, sociálne zariadenie, únikové schodisko), zmodernizovali sa vnútorné priestory, vybudoval sa výťah a malá telocvičňa pre pohybové aktivity. Súčasne boli rekonštruované rozvody elektrickej inštalácie, kanalizácie a vodovodu. Stavba za 8,22 milióna korún sa realizovala od júna 2006. Kapacita zariadenia sa tým zvýšila z pôvodných 30 miest na celoročný pobyt na: 32 pre celoročný, 3 týždenný a 13 denný pobyt.

Peter Kubica
hovorca ŽSK

 

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 17.04.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky