27. júl 2007

- postihnuté deti budú táboriť aj v auguste a v septembri

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 27. júl 2007 - Žilinský samosprávny kraj organizuje každoročne výchovno-rekreačné tábory pre deti s ťažkým zdravotným postihnutím. Využíva pritom dotáciu z Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky. V tomto roku bola určená pre ŽSK vo výške 350 tis. Sk. Financie sa využívajú pre deti, ktoré sú prevažne v zariadeniach s celoročným pobytom, pretože si vyžadujú špeciálnu starostlivosť. Deti, umiestnené v domovoch s dennou alebo týždňovou starostlivosťou, odchádzajú na prázdniny, rovnako ako cez sviatky a víkendy, k svojim rodinám, ktoré si pripravujú individuálny program.

DSS pre deti a dospelých Oščadnica
Za sumu 75 tis. Sk sa tábor uskutoční v rekreačnom zariadení v Belušských Slatinách v dňoch 20. až 25. augusta 2007. Rehabilitačno-relaxačného pobytu sa zúčastní 20 detí a personál.

DSS pre deti a dospelých Lúč, Janka Kráľa 4, Žilina
Pre zariadenie sociálnych služieb boli vyčlenené finančné prostriedky v sume 60 tis. Sk pre 12 detí. Tábor sa uskutoční od 30. augusta 2007 na Splitskej riviére v Chorvátsku v oblasti Trogir. Ozdravný pobyt pre deti bude trvať 10 dní.

DSS pre deti a dospelých, Moyzesova 27, Žilina
Časť zo sumy 195 tis. využil DSS už na rekreačný pobyt na Orave v Ústi nad Priehradou pre 20 detí v dňoch 28. máj až 31. máj 2007, rekreačný pobyt v Oščadnici 11. júna až 14. júna 2007 pre 16 detí a rekreačný pobyt v Kubríkovej v dňoch 7. júla až 13. júla 2007 pre 29 detí.
Domov sociálnych služieb plánuje ešte realizovať jeden rekreačný pobyt v Štúrove pre 12 detí v dňoch 1. september až 8. september 2007 a v prvom septembrovom týždni jednodňový výlet pre imobilných klientov do Papradna.

DSS pre deti a dospelých Kľúč, Bytča
20 tis. Sk je určených na rekreačný pobyt pre 8 detí v septembri 2007 v Horskom hoteli Akademik v Pribyline, presnejšie v Račkovej doline v prekrásnom prostredí Západných Tatier.

Peter Kubica
hovorca ŽSKSpodná navigácia

Aktualizácia: 17.04.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky