26. apríl 2007

- český veľvyslanec V. Galuška v Žiline
- pozvánka na brífing

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja
Žilina 26. apríl 2007

V stredu 2. mája 2007 príde na svoju prvú oficiálnu návštevu Úradu ŽSK mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Českej republiky v SR Vladimír Galuška. Za slovenskú stranu ho privíta predseda ŽSK Juraj Blanár, ktorý oceňuje doterajšiu spoluprácu medzi ŽSK a krajmi na českej strane, či už je to Moravskosliezsky alebo Zlínsky kraj. Aj táto spolupráca bude jednou z tém pracovného stretnutia. Ďalšími spoločnými a potenciálnymi bodmi na vzájomnú komunikáciu sú:

- inovačná politika ŽSK (možná spolupráca s českým partnermi),
- vytváranie klastrov,
- rozvoj logistických centier a dopravnej siete,
- eurofondy: programovacie obdobie 2007 – 2013.

O 11.45 h. sa na Úrade ŽSK uskutoční brífing s veľvyslancom ČR V. Galuškom a predsedom ŽSK J. Blanárom. Prosím, potvrďte do pondelka 30. apríla vašu účasť na brífingu.

Peter Kubica

                                                                                                                                                                                                                                                              hovorca ŽSK