25. jún 2007

-Žilinský a Moravskosliezsky kraj intenzívne spolupracujú

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 25. jún 2007

 Predseda ŽSK Juraj Blanár prijal pozvanie hejtmana Evžena Tošenovského a dnes prvýkrát oficiálne navštívil Moravskosliezsky kraj, ktorý má sídlo v Ostrave. Obaja predstavitelia prihraničných krajov rokovali nielen o manažovaní regionálnych operačných programov, ale aj pozitívne hodnotili doterajšiu spoluprácu v oblasti kultúry, školstva, športu, dopravy, cestovného ruchu a územného plánovania. „Tu sa ukazuje ako susediace európske regióny môžu veľmi významne ovplyvňovať hospodársky rast ako jednu z podmienok regionálneho rozvoja,“ povedal po stretnutí J. Blanár. Spoločne tiež navštívili rozostavanú automobilku Hyundai v Nošoviciach. V súvislosti s rozvíjaním dopravnej infraštruktúry a zlepšením prepojenia obidvoch krajov sa J. Blanár s E. Tošenovským dohodli na príprave spoločného pracovného stretnutia aj s ministrami dopravy zo Slovenska a Českej republiky v Žiline.
Peter Kubica
hovorca ŽSK


 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 17.04.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky