23. november 2006

- 10 miliónov stále chýba
- v kraji je nedostatok lekárov

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja
Žilina 23. novembra 2006

Dnes sa na Úrade ŽSK pracovne stretol minister zdravotníctva SR Ivan Valentovič s predsedom ŽSK Jurajom Blanárom. Témou ich viac ako dvojhodinového rozhovoru bol súčasný stav v poskytovaní zdravotnej starostlivosti na území kraja. Štyrom nemocniciam (Liptovský Mikuláš, Dolný Kubín, Trstená a Čadca) síce už nehrozia exekúcie, ale z minulosti majú ešte stále dlhy. Tie sú spôsobené aj spoločnosťou Veriteľ, ktorú zriadil Valentovičov predchodca a ktorá mala oddĺžiť zdravotnícke zariadenia, ale nestalo sa tak v plnej miere. „Informoval som pána ministra o desiatich miliónoch, ktoré sme mali dostať a ktoré by nám pomohli,“ povedal J. Blanár. Minister prisľúbil, že sa bude týmto problémom zaoberať.
Ďalšou dôležitou témou, ktorej sa v minulosti nevenovalo dostatok pozornosti, sú chýbajúci lekári. Na území Žilinského kraja chýbajú odborníci, napr. gynekológovia či stomatológovia. Tu zohráva svoju negatívnu úlohu aj susedstvo s Českou republikou, kam odchádzajú za lepšími podmienkami. Otázka zdravotníctva patrí medzi priority J. Blanára, ktorý chce zachovať dostatočnú starostlivosť pacientom z celého kraja, napríklad aj prostredníctvom využívania prostriedkov z eurofondov.

V prípade ďalších otázok, kontaktujte, prosím:

Peter Kubica
hovorca ŽSK
0908 999 295
pkubica@zask.sk


Spodná navigácia

Aktualizácia: 17.04.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky