21. február 2006

„Nový systém tzv. kultúrnych poukazov, ktorý zavádza Ministerstvo kultúry SR, nie je nič iné, ako výpredaj kultúrnych podujatí..."

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja
21. februára 2006 v Žiline

Kultúra za päťdesiat
alebo nekultúrny výpredaj kultúrnych podujatí

„Nový systém tzv. kultúrnych poukazov, ktorý zavádza Ministerstvo kultúry SR, nie je nič iné, ako výpredaj kultúrnych podujatí, a to pod značkou – Kultúra za päťdesiat,“ hodnotí krok ministerstva pod vedením F. Tótha žilinský župan Juraj Blanár. „Je to to isté ako obchody, kde kúpite všetko za tridsať korún. Ide o devalváciu slovenskej kultúry.“ Žilinský župan sa stavia negatívne k novému systému, ktorý kultúrnym inštitúciám dáva možnosť zdražovať svoje podujatia z 20 alebo 30 na 50 korún a zároveň ich núti prijímať fiktívne peniaze vo forme poukazov. Kultúrne ustanovizne sa tak stávajú rukojemníkmi Ministerstva kultúry SR.


Spodná navigácia

Aktualizácia: 17.04.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky