20. marec 2006

Autobusové spoje sa rušiť nebudú...

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja
Žilina 20. 3. 2006

Pôvodne mal Žilinský samosprávny kraj dostať účelovo viazané prostriedky na kompenzáciu prímestskej dopravy, avšak na základe rozhodnutia Ministerstva financií SR ich nedostane. Mohlo by to ohroziť viaceré autobusové linky, ale žilinský župan je proti ich rušeniu. „Urobím všetko preto, aby sme nezrušili ani jedinú autobusovú linku,“ povedal J. Blanár. Ministerstvo financií SR argumentuje tým, že Žilinský samosprávny kraj dostane viac z daní z príjmov, a z týchto prostriedkov má uhradiť dotácie v doprave. Ide však o zmenu rozpočtu, ktorú budú musieť odhlasovať poslanci ŽSK. „Dúfam, že poslanci nezabudnú na obyvateľov Žilinského kraja a odhlasujú takúto zmenu, aj keď prostriedky z daní z príjmu nie sú účelovo viazané,“ dodal J. Blanár.

Peter Kubica
hovorca ŽSK
0908 999 295
pkubica@zask.sk