19. január 2007

- komuniké zo stretnutia predsedu ŽSK a primátorov miest

Komuniké zo stretnutia predsedu ŽSK a primátorov miest
Žilina 19. január 2007

Dnes sa stretli na Úrade ŽSK predseda ŽSK Juraj Blanár a primátori Michal Slašťan (Ružomberok), Andrej Hrnčiar (Martin), Michal Sygút (Turčianske Teplice), Miroslav Mazúr (Vrútky) a Ivan Harman (Žilina). Témou bola diskusia o zmene trasovania diaľnice D1. Spoločne sa zhodli na vyhlásení, že sú proti zmene trasy tejto diaľnice, a to vzhľadom na vysoký stupeň pripravenosti. Doterajšia preinvestovaná suma je viac ako 2 miliardy korún.

V prípade zmeny trasy vyjadrili predseda a primátori vážne obavy, že by to mohlo spôsobiť odsunutie výstavby o 5-6 rokov. Následkom by bol dopravný kolaps, o čom svedčí už súčasná neúmerná situácia v dopravnom vyťažení Strečnianskej úžiny. Prinieslo by to aj negatívny vplyv na ekonomický rozvoj nielen Liptova, Turca a Horného Považia, ale celého Žilinského kraja.