18. október 2007

- Bezplatné sociálne poradenstvo
- Komunikujeme v tomto roku

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 18. október 2007

 

Žilinský samosprávny kraj poskytuje od marca 2007 bezplatné sociálne poradenstvo na Liptove, Kysuciach a Orave. Od 16. októbra tohto roka, kedy predseda ŽSK Juraj Blanár otvoril Župný deň, môžu aj obyvatelia Žiliny a okolia využiť tieto služby. Sú vhodným doplnkom služieb verejnosti popri bezplatnom právnom poradenstve, ktoré je poskytované každý druhý štvrtok v mesiaci. „V rámci projektu Komunikujeme opäť prichádzame s aktivitou v sociálnej oblasti. Chceme zlepšiť informovanosť občanov v sociálnej legislatíve, preto už na štvrtom mieste otvárame bezplatné sociálne poradenstvo,“ povedal Juraj Blanár, ktorý bližšie komunikuje s obyvateľmi kraja prostredníctvom telefónu a mailovej pošty, a to vždy poslednú stredu v mesiaci. Predseda ŽSK je vtedy on-line a odpovedá na rôzne otázky o práci a kompetenciách krajskej samosprávy.
Sociálne poradenstvo, ktoré poskytujú odborníci v poradenských centrách, je určené pre všetkých, hoci medzi najčastejších klientov patria seniori, zdravotne ťažko postihnutí občania, ľudia v sociálnej núdzi a tí, ktorí sa ocitli v krízových sociálnych situáciách. Medzi najčastejšie otázky alebo problémy patria otázky o nároku na príspevok v hmotnej núdzi, stravovanie pre dôchodcov, zľavy pre ťažko zdravotne postihnutých občanov, kontakty na ich organizácie, poskytovanie služieb a umiestnenie klientov v domovoch dôchodcov a domovoch sociálnych služieb.

KOMUNIKUJEME do konca roka 2007
31. október – predseda on-line
15. november – právne poradenstvo
22. november – sociálne poradenstvo
28. november – predseda on-line
29. november - právne poradenstvo
13. december – právne poradenstvo
20. december – sociálne poradenstvo
27. december – právne poradenstvoPeter Kubica
hovorca ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 17.04.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky