18. október 2006

- zdravotne ťažko postihnutí a seniori so zľavou
- viac kultúry (nielen) pre obyvateľov kraja

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja
Žilina, 18. októbra 2006

Žilinský samosprávny kraj sa snaží podporovať svojich starších či hendikepovaných spoluobčanov. Preto už na jar upravil ceny cestovného v prímestskej doprave alebo najnovšie poskytuje zľavy na vstupnom do svojich kultúrnych zariadení. „Musíme otvárať brány do našich zariadení a dostať kultúru medzi ľudí,“ povedal predseda ŽSK Juraj Blanár. V 17 galériách, knižniciach, múzeách, hvezdárňach či osvetových strediskách sa tak podujatí môžu dôchodcovia i zdravotne ťažko postihnutí občania zúčastňovať za polovičné vstupné, a aktivity osvetový stredísk v Žiline, Čadci, Liptovskom Mikuláši a Martine môžu dokonca navštevovať bezplatne.

V prípade ďalších otázok, kontaktujte, prosím:

Peter Kubica
hovorca ŽSK
0908 999 295
pkubica@zask.sk


Spodná navigácia

Aktualizácia: 17.04.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky