18. júl 2007

- prezentácia Žilinského kraja v Londýne a v Petrohrade
- ruskí touroperátori prídu na Liptov, Oravu, Turiec, Horné Považie a
Kysuce

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 18. júl 2007 - Žilinský samosprávny kraj sa bude aktívne prezentovať na veľtrhu cestovného ruchu v Petrohrade a v Londýne. Túto možnosť získal prostredníctvom Slovenskej agentúry pre cestovný ruch v rámci národného stánku Slovenskej republiky. Veľtrh WTM London – World Travel Market v Londýne (12. – 15. november 2007) je jeden z najväčších veľtrhov cestovného ruchu vôbec. WTM poskytuje jedinečnú príležitosť pre celosvetový priemysel cestovného ruchu na stretnutia, sieťovania, rokovania, kontrahovania a ponúka dozvedieť sa viac o najnovších novinkách a trendoch v cestovnom ruchu. WTM je 4 dňové podujatie, kde sa stretávajú celosvetoví nákupcovia a predajcovia z každej oblasti súvisiacej s cestovným ruchom. Minulý rok sa veľtrhu zúčastnilo rekordných 46 945 profesionálov, ktorí reprezentovali 202 krajín a regiónov. Veľtrh INWETEX-CIS v Petrohrade (3. – 5. október 2007) je druhým najväčším v Rusku, hneď po veľtrhu Moskve a bude kontinuálnym pokračovaním pripravovaného III. ročníka Infocesty po Žilinskom kraji. Infocestu zorganizoval Žilinský samosprávny kraj v minulosti pre škandinávskych a nemecky hovoriacich touroperátorov, v tomto roku sa ŽSK zameral na cestovné kancelárie z Ruska. Ich zástupcovia navštívia v septembri Liptov, Oravu, Turiec, Horné Považie a Kysuce.

Peter Kubica
hovorca ŽSKSpodná navigácia

Aktualizácia: 17.04.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky