17.máj 2006

- Domov dôchodcov v Liptovskom Hrádku bude!
- Žilinský samosprávny kraj a mesto sa dohodli

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja
Žilina 17. máj 2006

Včerajšie rokovanie primátora Liptovského Hrádku Vasila Popoviča a župana Juraja Blanára prinesie pomoc pre seniorov na Liptove. Obaja predstavitelia samosprávy sa dohodli na združenom financovaní.„Tento model financovania urýchli výstavbu tak, aby takéto zariadenia slúžili čo najskôr,“ povedal J. Blanár, „Som rád, že sme sa s pánom primátorom dohodli, pretože v tomto spôsobe spolufinancovania vidím budúcnosť.“ A dohoda sa týka najmä starších spoluobčanov, ktorí neostali bokom, ale bral sa ohľad na ich záujmy. Vedeniu ŽSK záleží totiž na tom, aby sa vytvorilo čo najviac miest pre seniorov, lebo si uvedomuje ich nedostatok.

Tento rok by mesto malo prispieť 2 miliónmi korún a v budúcom roku rovnakou sumou, ŽSK má na tento rok schválenú sumu 4 miliónov. Celá dostavba sa rozdelí na viacero etáp, aby sa s prevádzkou Domova dôchodcov a domov sociálnych služieb pre dospelých v Liptovskom Hrádku začalo čo najskôr. Zodpovední pracovníci na základe dohody V. Popoviča a J. Blanára pripravujú potrebné kroky na zrealizovanie tohto zámeru. „Žilinský samosprávny kraj sa tiež bude uchádzať o prostriedky na dostavbu z eurofondov, v programoch určených na rozvoj sociálnej infraštruktúry,“ dodal žilinský župan.


Spodná navigácia

Aktualizácia: 17.04.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky