13. november 2006

- Transport 2006 s účasťou ŽSK
- cesta R5 je nevyhnutná

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja
Žilina, 13. novembra 2006

Predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár bude zajtra zastupovať náš kraj na medzinárodnej konferencii Transport 2006. Toto významné podujatie sa koná v Ostrave za účasti predstaviteľov regiónov z krajín V 4. J. Blanár vystúpi s príspevkom o možnostiach spolupráce v oblasti rozvoja dopravnej infraštruktúry medzi Žilinským samosprávnym krajom a Moravskosliezským krajom. Obidva kraje navzájom spolupracujú na základe medzinárodnej dohody, a to nielen v oblasti kultúry a vzdelávania, ale aj dopravy. „Je nutná urýchlená realizácia rýchlostnej cesty R5,“ povedal J. Blanár. „Súvisí to nielen s postupom finalizácie ťahov diaľnic a rýchlostných ciest v smere z Katowickej a Ostravskej aglomerácie, ale hlavne s postupným nábehom výroby v závodoch KIA a HYUNDAI Žilina a prípravou stavby závodu HYUNDAI Nošovice na území Moravskosliezskeho kraja.“

V prípade ďalších otázok, kontaktujte, prosím:
Peter Kubica
hovorca ŽSK
0908 999 295
pkubica@zask.sk
www.regionzilina.sk


Spodná navigácia

Aktualizácia: 17.04.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky