12. apríl 2006

Paralympionici Žilinského kraja na Úrade ŽSK...

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja
Žilina 12. 4. 2006 

Na tohtoročných Zimných paralympijských hrách v talianskom Turíne sa predstavili aj zástupcovia Žilinského kraja, a to: lyžiari Slávka Janasová z Tepličky nad Váhom, Vladimír Gajdičiar z Turzovky, Marek Kubačka z Dolného Kubína. Samozrejme by to nešlo ani bez ďalších spolupracovníkov, či už manažéra Karola Mihoka z Bytče, trénera Branislava Mažgúta z Martina, či navádzačov zrakovo postihnutých športovcov Miroslava Buľovského z Belej a Michala Červeňa z Liptovského Jána.

V stredu 12. apríla prijal týchto športovcov žilinský župan Juraj Blanár a odovzdal im Pamätné listy ŽSK, aby im vzdal úctu za ich športové výkony a vďaku za zviditeľňovanie nášho kraja. „Je obdivuhodné, ako títo športovci, neraz prekonávajúci samých seba, rozdávajú svojou prítomnosťou optimizmus a športového ducha. Mali by byť vzorom pre tých, ktorí môžu športovať a nešportujú. Alebo lepšie povedané, paralympionici dokazujú, že športovať môže každý...“