12. apríl 2006

Dopravná situácia na Orave sa zhorší, Ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií nedostatočne rieši problémy Žilinského kraja...

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilinský samosprávny kraj sa stavia kriticky k vylúčeniu nákladnej automobilovej dopravy nad 7,5 tony z hraničného priechodu Tatranská Javorina-Lysá Poľana od 13. apríla 2006. Jedným z odporúčaných hraničných priechodov je totiž Trstená-Chyžné na území Žilinského kraja, ktorý privedie kamióny na Oravu. „Chápeme, že je potrebné prijímať k ochrane životného prostredia opatrenia, ale vždy by mali byť spojené s riešeniami. Predstavitelia ministerstva dopravy vedeli o plánovanom vylúčení nákladnej dopravy už dva roky, ale riešenie tohto problému je stále v nedohľadne,“ povedal žilinský župan Juraj Blanár. Podľa neho by pomohlo urýchlené dobudovanie úseku Skalité-Čadca, kam by mohla byť presmerovaná táto doprava. „Žiaľ, doteraz sa tak nestalo, preto budú občania na Orave aj naďalej a ešte vo väčšej miere znášať problémy vyplývajúce z intenzity dopravy,“ dodal J. Blanár. Zvýšená intenzita dopravy nepriaznivo ovplyvňuje nielen obyvateľstvo, ale aj životné prostredie, i samotný stav cesty 1/59.

V prípade ďalších otázok, kontaktujte, prosím:

Peter Kubica
hovorca ŽSK
0908 999 295
pkubica@zask.sk


Spodná navigácia

Aktualizácia: 17.04.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky