11. október 2007

- Župný deň opäť v Žiline
- O miestnej demokracii, hendikepoch a šachu pod holým nebom

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 11. október 2007

Žilinský samosprávny kraj pripravil na utorok 16. októbra už druhý Župný deň. Toto podujatie prinieslo v minulom roku obyvateľom nášho kraja bezplatnú právnu pomoc, podporu spoločenských, športových a kultúrnych podujatí, ako aj intenzívnejšiu spoluprácu s Úniou nevidiacich a slabozrakých Slovenska. V roku 2007 organizuje ŽSK Župný deň v rámci Európskeho týždňa miestnej demokracie, ktorého zámerom je zvýšiť informovanie o pôsobení samosprávy. Na parkovisku pred Úradom ŽSK si občania môžu zahrať šach alebo dámu so živými figúrkami, hudbou prispeje originálna terchovsko-žilinská rocková skupina Arzén, vodiace psy nevidiacich ukážu prekonávanie prekážok, predseda ŽSK Juraj Blanár sa stretne s občanmi, mládežou a deťmi Žilinského kraja a zároveň otvorí výstavy Cesta svetla a Biela pastelka, Úrad ŽSK začne poskytovať raz do mesiaca bezplatné sociálne poradenstvo. Predseda ŽSK J. Blanár udelí Pamätný list ŽSK hokejbalistovi Robovi Kaššovi a novinkou je tiež vydanie katalógu HANDIKEP MADE, ktorý prezentuje práce hendikepovaných ľudí.
Srdečne vás pozývame na Župný deň Žilinského samosprávneho kraja, ktorý sa uskutoční 16. októbra 2007 od 9.00 h. do 12.00 h. na Úrade ŽSK v Žiline.

9.00 h - otvorenie výstav Cesta svetla a Biela pastelka
9.15 h - odovzdanie Pamätného listu ŽSK a šekov pre združenia a spolky
10.10 h - koncert skupiny ARZÉN
11.00 h - street-dáma

priebežne: - šachový turnaj
- prezentácia Únie nevidiacich a slabozrakých
- predajná výstava výrobkov HANDIKEP MADE

Peter Kubica
hovorca ŽSK