10. september 2007

- ocenenie ružomberských basketbalistiek

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja
Žilina 10. september 2007

Žilinský samosprávny kraj udelil ružomberským basketbalistkám z tamojšieho gymnázia prestížne ocenenie Cenu ŽSK. Zajtra, v utorok 11. 9. 2007 o 13.00 h. na Úrade ŽSK, im ho odovzdajú predseda ŽSK Juraj Blanár s predsedom komisie školstva, mládeže, vzdelávania a športu pri Zastupiteľstve ŽSK Stanislavom Bellom a vedúcou odboru školstva ŽSK Danou Weichselgärtner. Ocenenie získali za vynikajúcu reprezentáciu Slovenska a zároveň Žilinského samosprávneho kraja, najmä na Školských majstrovstvách sveta v basketbale dievčat vo francúzskom meste Pau. Z Francúzska si dievčatá totiž priniesli zlatú medailu. Predseda ŽSK im v ďakovnom liste okrem iného napísal: „Vaše víťazstvo hovorí nielen o dokonalej príprave jednotlivých hráčok, ale aj o výbornej súhre tímu, ktorý dokázal svoju spoluprácu pretaviť do víťazstva. Majstrovský titul je zároveň dôkazom výborného vedenia vášho tímu trénerom Jánom Puterom.“
Gymnázium v Ružomberku, sídliace na Ul. Š. Moyzesa, z ktorého sú ocenené športovkyne, patrí pod zriaďovateľskú pôsobnosť Žilinského samosprávneho kraja. Zloženie basketbalového družstva – školských majsteriek sveta: Veronika Černáková (kapitánka), Zuzana Blašková, Mária Felixová, Monika Kováčiková, Klaudia Lukačovičová, Barbora Novocká, Natália Pirohová, Natália Spodniaková, Jana Stupárová a Denisa Šipecová.

Peter Kubica
hovorca ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 17.04.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky